ICL2212103-01
ICL2212103-01 ICL2212103-01 - Brand New Honeywell IC Chips
Get Quote
Buy Now
ICL2212103-01
ICL2212103-01 - Brand New Honeywell IC Chips
Manufacturer Part No: ICL2212103-01 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerHoneywell
Product CategoryIC Chips
SeriesICL
TypeInrush Current Limiter Thermistors
PackagingBulk
Current-Rating3 A
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 185 C
Width6 mm
Tolerance20 %
Lead-Spacing7.87 mm
Diameter22 mm
Resistance120 Ohms
Lead-Diameter1 mm
Description
The ICL232 is a dual RS-232 transmitter/receiver interface circuit that meets all ElA RS-232C and V.28 specifications. It requires a single +5V power supply, and features two onboard charge pump voltage converters which generate +10V and -10V supplies from the 5V supply. The drivers feature true TTL/CMOS input compatibility, slew rate-limited output, and 300Ωpower-off source impedance. The receivers can handle up to +30V, and have a 3kΩ to 7kΩ input impedance. The receivers also have hysteresis to improve noise rejection.
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈