KTJ251B155M55BFT00
KTJ251B155M55BFT00 KTJ251B155M55BFT00 - Brand New United Chemi-Con Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
KTJ251B155M55BFT00
KTJ251B155M55BFT00 - Brand New United Chemi-Con Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: KTJ251B155M55BFT00 In Stock
Contact us
ManufacturerUnited Chemi-Con
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesKTJ, NTJ
PackagingAlternate Packaging
Package-CaseStacked SMD, 2 J-Lead
Capacitance1.5μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesLow ESL (Stacked)
Voltage-Rated250V
Size-Dimension0.236" L x 0.209" W (6.00mm x 5.30mm)
ApplicationsBypass, Decoupling
Tolerance±20%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-StyleJ-Lead
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.217" (5.50mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈