3682S-1-105L
3682S-1-105L 3682S-1-105L - Brand New BOURNS Value Display Potentiometers
Get Quote
Buy Now
3682S-1-105L
3682S-1-105L - Brand New BOURNS Value Display Potentiometers
Manufacturer Part No: 3682S-1-105L In Stock
Contact us
ManufacturerBourns
Product CategoryValue Display Potentiometers
Series3680
PackagingBulk
Termination-StyleSolder Lug
Mounting-TypePanel Mount
Size-DimensionSquare - 1.050" L x 0.930" W x 1.050" H (26.67mm x 23.62mm x 26.67mm)
Watt2W
Resistance-Ohms1M
Tolerance±3%
Adjustment-TypePush Button
Characters Per Line2
Product Details
__
[ Bourns ]
Features
■ Repeatable settings
■ Resolution to 0.001 %
■ Digital display provides excellent readability
■ Snap-in panel mount
■ RoHS compliant*
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback