11-21SURC/S530-A3/TR8
11-21SURC/S530-A3/TR8 11-21SURC/S530-A3/TR8 - Brand New EVERLIGHT Discrete LED Indicator
Get Quote
Buy Now
11-21SURC/S530-A3/TR8
11-21SURC/S530-A3/TR8 - Brand New EVERLIGHT Discrete LED Indicator
Manufacturer Part No: 11-21SURC/S530-A3/TR8 In Stock
Contact us
ManufacturerEverlight
Product CategoryDiscrete LED Indicator
ColorRed
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-Case1206
Mounting-TypeSurface Mount
Features-
Size-Dimension3.00mm L x 1.50mm W
Supplier-Device-Package1206
OrientationTop View
Viewing-Angle60°
Vf2V
Current-Test20mA
Millicandela-Rating102mcd
Wavelength-Peak632nm
Lens-Style-SizeRound with Flat Top, 1.10mm
Lens-ColorColorless
Lens-TransparencyClear
Wavelength-Dominant624nm
Height-Max1.50mm
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Vf-Forward-Voltage2 V
Illumination-ColorRed
LED-Size3 mm x 1.5 mm
If-Forward-Current20 mA
Wavelength-Color-Temperature628.5 nm
Luminous-Intensity180 mcd
Lens-Color-StyleWater Clear
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay