NSS1C201MZ4T1G
NSS1C201MZ4T1G NSS1C201MZ4T1G - Brand New onsemi Transistors (BJT) - Single
Get Quote
Buy Now
NSS1C201MZ4T1G
NSS1C201MZ4T1G - Brand New onsemi Transistors (BJT) - Single
Manufacturer Part No: NSS1C201MZ4T1G In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryTransistors (BJT) - Single
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-CaseTO-261-4, TO-261AA
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSOT-223
Power-Max800mW
Transistor-TypeNPN
Electric current collectors2A
Voltage-Collector-Emitter-Breakdown-Max100V
DC-Current-Gain-hFE-Min-Ic-Vce120 @ 500mA, 2V
Vce saturation180mV @ 200mA, 2A
Current-Collector-Cutoff-Max100nA (ICBO)
Frequency-Transition100MHz
Product Details
__
100 V, 2.0 A, Low VCE(sat) NPN Transistor
**ON Semiconductor’s e2PowerEdge family of low VCE(sat) transistors are
Feature
• These are Pb−Free Devices
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈