CM4545Z131B-10
CM4545Z131B-10 CM4545Z131B-10 - Brand New Common Mode Chokes
Get Quote
Buy Now
CM4545Z131B-10
CM4545Z131B-10 - Brand New Common Mode Chokes
Manufacturer Part No: CM4545Z131B-10 In Stock
Contact us
ManufacturerLaird-Signal Integrity Products
Product CategoryCommon Mode Chokes
CategoriesCommon Mode Chokes
SeriesCM
PackagingBulk
Part-StatusActive
Filter-TypePower Line
Number-of-Lines4 Lines
Impedance-Frequency130 Ohms @ 100MHz
Current-Rating-Max10A
DC-Resistance-DCR-Max10 mOhm
Voltage-Rating-DC-
Voltage-Rating-AC-
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Ratings-
Approvals-
Features-
Mounting-TypeThrough Hole
Size-Dimension0.448" L x 0.448" W (11.38mm x 11.38mm)
Height-Max0.374" (9.50mm)
Package-CaseVertical, 8 PC Pin
Features
■ High resistance to heat and humidity
■ Resistance to mechanical shock and pressure
■ Accurate dimensions for automatic surface mounting
■ Wide inductance range (1.0 nH to 1000 μH)
■ RoHS compliant*
Applications
■ Mobile phones
■ Cellular phones
■ CTV, VCR, HIC, FDD
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback